GPS. Kādu izvēlēties?

Savā dzīvē gandrīz ikviens ir saskāries ar vajadzību pēc GPS ierīču izmantošanas. Iemesls tiem var būt dažāds. Lai atrastu apslēptu burku meža vidū, nokļūdu līdz tuvākajai stāvvietai pie kāda apskates objekta vai, lai atrastu kurš ir īstais ceļš uz Cēsu 2. pamatskolu.

Daudziem pieejamākā ierīce ir parasts viedtālrunis. Šai ierīcei ir divi mīnusi. Ir vajadzīgas kartes ar navigēšanas programmu, lai redzētu ceļu un ar telefona magnētisko kompasu noteiktu debespuses. Otrs ir precizitāte. Manam aparātam precizitāte svārstās no 5- 30 m. Nu, meža vidu vēl labākus brīnumus var sajust.

Nākamie ir speciāli rokas GPS vai Auto navigatori. Šiem precizitāte ir apmēram 10 – 2 m. Ērta un pieejama rokas GPS sērija ir Jaunākie Garmin Etrex 10, 20, 30. Šie ir aprīkoti ne tikai ar parasto GPSr, bet arī ar krievu GLONASS, kas nodrošina lielāku precizitāti. Protams ir daudz dārgāki un funkcijām bagātīgāki rokas GPS kā Garmin Oregon 550 vai citi.

Ļoti precīzi ir mērniecībā izmantojamie GPS aparāti, kas nodrošina precizitāti no 1-10 cm. Tomēr tie nemaz nav tik ērti un viegli pārnēsājami.

Katram cilvēkam savas vēlmes un viņš pats var izvēlēties kādu GPS viņš izmantos savām vajadzībām. paldies, ka izskatīji šo postu un cerams tevi redzēšu kādu reizi vēl. 🙂

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s